ویژگی های نسخه جدید پرشین بلاگ


مدیران فنی پرشین بلاگ، اولین سرویس وبلاگ فارسی، توضیحات جدیدی در مورد ویژگی های نسخه جدید این سایت ارایه دادند.

"حسین شرفی"، -مدیر طراحی وب- در این باره گفت: "در نسخه جدید پرشین بلاگ، گوگل وبلاگ ها را به بهترین نحو ایندکس می کند. برای مثال آدرس تمام پست ها به صورت دایرکتوری خواهد بود. همچنین تگ ها همانند آدرس دهی ویکی در انتهای url نمایش داده می شوند."
شرفی همچنین اشاره کرد: "نسخه جدید پرشین بلاگ بسیار user friendly خواهد بود. تمام عملیات بازسازی به صورت خودکار انجام می شود و برای استفاده تمامی کاربران با هر میزان دانش اینترنتی قابل استفاده است. ابزاری نیز برای تغییر قالب توسط کاربران معمولی که با html آشنا نیستند، تعبیه شده که کار را بسیار ساده می کند. همچنین کاربر می تواند انتخاب کند که باکس های کنار وبلاگ مانند باکس آرشیوها، تگ ها، لینک دوستان و غیره نشان داده شوند یا خیر."
شرفی در مورد دیگر ویژگی های نسخه جدید پرشین بلاگ گفت: "نسخه جدید پرشین بلاگ کار را برای افرادی که در فکر راه اندازی یک سایت هستند، بسیار راحت می کند. در این نسخه حتی امکاناتی مانند صفحه "تماس با ما" پیش بینی شده است تا کاربر بتواند یک سایت کامل با سیستم مدیریت محتوای پرشین بلاگ بنا کند. همچنین امکان ایجاد صفحات جداگانه نیز وجود دارد."
"راد دانش"، مدیر تولید و پیاده سازی سایت پرشین بلاگ نیز درباره نسخه جدید این بلاگ سرویس گفت: "یکی از مهم ترین ویژگی های نسخه جدید، امنیت بسیار بالا است. در نسخه جدید نام کاربری از اسم وبلاگ جدا است و هر فرد با یک نام کاربری می تواند چندین وبلاگ داشته باشد. در این نسخه، حتی برای دعوت به ایجاد یک وبلاگ گروهی، نیازی نیست تا هیچ کس نام کاربری فرد دیگری را بداند. تمامی رمزهای عبور در دیتابیس به صورت رمزنگاری شده نگهداری می شوند. ایمیل خصوصی کاربر نیز از ایمیلی که در وبلاگ خود قرار می دهد، جدا خواهد بود."
وی در ادامه صحبت هایش اشاره کرد که سرعت سرور های جدید پرشین بلاگ بسیار بالاتر از قبل بوده و با تغییر تکنولوژی طراحی و دیتابیس، سرعت لود شدن وبلاگ ها نیز به سطح بسیار بالایی از استاندارد رسیده است.
"دانش" در مورد تکنولوژی های به کار رفته در طراحی نسخه جدید پرشین بلاگ گفت: "طراحی نسخه جدید پرشین بلاگ با استفاده از تکنولوژی .NET مایکروسافت و بانک اطلاعاتی SQL صورت گرفته است. همچنین در طراحی کنترل پانل کاربر در این نسخه از تکنولوژی های جدید وب مانند Ajax نیز استفاده شده است."
"حسین شرفی" در مورد ویژگی های دیگر نسخه جدید پرشین بلاگ افزود: "سعی کردیم طراحی قالب تا حد ممکن ساده باشد تا طراحان را خسته نکند. بعضی سرویس ها برای طراحی قالب های خود، نیازمند طراحی چند صفحه هستند. اما در نسخه جدید پرشین بلاگ کافی است تا شما فقط یک صفحه طراحی کنید. خود سیستم این صفحه را برای استفاده در بخش های گوناگون مانند آرشیو، صفحه تماس با ما، صفحات جداگانه وبلاگ و صفحات آرشیو و تگ ها آماده می کند."
وی در دنباله صحبت هایش گفت: "شما به عنوان کاربر می توانید مکان تمام لینک های دوستانتان را جا به جا کنید. یا زمان انتشار مطالب را به دلخواه خود انتخاب کنید. امکان راه اندازی وبلاگ گروهی و تعیین دسترسی های گوناگون به فردی خاص، یکی دیگر از همین امکانات است. برای مثال کاربر می تواند یک کاربر به وبلاگ خود اضافه کند که فقط اجازه ارسال مطالب و افزودن لینک و کاربر دیگری که فقط اجازه مرور کامنت ها و افزودن صفحه به وبلاگ داشته باشد.
شرفی همچنین افزود: "تمامی صفحات با مرورگر فایرفاکس نیز تست شده تا مشکلی در نمایش و کاربرد به وجود نیاید. حتی دکمه های فارسی نویس این نسخه هم در فایرفاکس به درستی کار می کند."
بنا به گفته مدیران فنی پرشین بلاگ، امکاناتی به نسخه جدید این سرویس وبلاگ اضافه شده است که شاید قابلیت تیتر شدن نداشته باشند، اما کنترل کامل وبلاگ را به دست کاربر می دهند.
در حال حاضر نسخه جدید پرشین بلاگ به طور آزمایشی در آدرس http://www.mypersianblog.ir قابل دسترسی است و کاربران می توانند برای تست کردن ویژگی های ذکر شده، به این آدرس مراجعه کنند و نظرات و پیشنهادات خود را در وبلاگ "حسین شرفی" به آدرس http://sharafi.persianblog.ir درج کرده و یا به آدرس ایمیل sharafi@ariagostar.com ارسال کنند.

/ 0 نظر / 14 بازدید