جشن 5 سالگی وبلاگ فارسی برگزار شد


مراسم پنجمين سالگرد تاسيس پرشين بلاگ، نخستين سرويس وبلاگ فارسي با معرفي و تقدير از برترين چهره‌هاي وب و وبلاگ فارسي برگزار شد.
به گزارش گروه سايت‌هاي پرشين‌بلاگ، در اين مراسم "كاربران وب فارسی"، "دکتر سياوش شهشهاني"، "مهندس نصراله جهانگرد" و "حجت الاسلام دکتر حميد شهرياري" به عنوان برترين چهره‌هاي وب فارسي در جشن پنجمين سالگرد تولد وبلاگ فارسي و پرشين بلاگ معرفي شدند.

اين افراد به انتخاب فعالان حوزه وب فارسی، از میان چهره‌هایي كه طي ساليان گذشته در توسعه و رونق وب فارسي در فضاي سايبر تلاش كرده‌اند، انتخاب شدند.

شهشهاني: وب فارسي خودجوش است
"سياوش شهشهاني" مسوول ثبت دامنه‌هاي .ir نيز كه در اين مراسم به عنوان يكي از چهره‌هاي برتر وب فارسي معرفي شد، در سخنان خود به ارايه تاريخچه‌اي از ورود اينترنت به ايران پرداخت.
به گفته وي، نخستين پيامي كه از طريق اينترنت از ايران ارسال شد، پيغام دكتر لاريجاني به رئيس شبكه EARN(Europea Association Research Network) بود كه در راه‌اندازي اولين خط اينترنت در ايران همكاري كرد.
شهشهاني، خودجوشي و بدون الگو بودن را از ويژگي‌هاي وب فارسي عنوان كرد كه دراين سال‌ها بدون اتكاء رشد يافته است.

نسخه جديد پرشين بلاگ مي‌آيد
مهندس "راد دانش" نيز در اين مراسم از ارايه نسخه جديد پرشين بلاگ خبر داد كه در راستاي ارايه سرويس بهتر به كاربران تغييرات اساسي در آن ايجاد شده است.
به گفته وي، اگر تاكنون تغييرات ايجاد شده در سرويس پرشين بلاگ، جزئي بوده است، به اين دليل بوده كه عمده نياز كاربران اين سرويس را پاسخ مي‌داده است.
دانش افزود: اكنون با ورود وب2 و رشد تكنولوژي، پرشين بلاگ احساس كرد كه ديگر نمي‌تواند نياز كاربران را در همان نسخه قديمي پاسخ دهد و بدين ترتيب با ايجاد تغييرات در تمامي قسمت‌هاي گرافيكي و فني، نسخه جديدي از پرشين بلاگ را ارايه خواهد داد.

محبوب‌ترين وبلاگ‌ها معرفي شدند
همچنين در مراسم تولد وب فارسي، محبوب‌ترين وبلاگ‌هاي برگزيده نيز كه پيش از اين توسط نظرسنجي كه از كاربران در سايت پرشين وبلاگ از گروه سايت‌هاي پرشين بلاگ، انجام شده بود، معرفي شدند.
براساس اين گزارش، وبلاگ‌هاي بازگشت به خدا، يك پزشك، ماني آنلاين، درويش 100، مامان و بابا و دخترشون، مهتاب، تئاتر، كلاشينكف ديجيتال، يادداشت‌هاي يك عدد كاوه، يوسفي، تركمن مديكال، نكته، سينما پارس، آرياپارس و تجارت الكترونيكي در پنجمين سالگرد تولد پرشين بلاگ و وب فارسي براساس انتخاب كاربران به عنوان وبلاگ‌هاي برگزيده معرفي شدند.

/ 0 نظر / 3 بازدید