همایش "خاکریز شیشه ای" برگزار شد


پرشین بلاگ- هیات وبلاگ نویسان ایران که به مناسبت هفته دفاع مفدس مسابقه "خاکریز شیشه ای" را برای معرفی وبلاگ های فعال عرصه مقاومت برگزار کرده بود، چهارمین روزه خود را در باشگاه وبلاگ نویسان تهران افطار کردند.
دکتر "محمد علی رامین" مشاور رئیس سازمان صدا و سیما که در همایش خاکریز شیشه ای حضور یافته بود، گفت: ابزار صنعتی و تولیدات علمی و فنی در طول دو سه قرن اخیر متعلق به غرب است که در دو سه قرن گذشته به اندازه یک هزاره پیش رفته و میراث بزرگی را برای بشریت تدارک دیده است.
وی افزود: اما افسوس، غرب که توانسته از میراث علمی و فنی اعصار گذشته به بهترین نحو استفاده کرده و به خوبی در تولید ابزار گام بردارد، نتواسته از این ابزار استفاده درستی کند.
رامین اظهار داشت: جهان بینی و ایدئولوژی ما باعث نجات بشریت می شود که باید با ابزارهایی چون اینترنت که به صورت رایگان در اختیار همه قرار گرفته است، اشاعه یابد.
وی با اشاره به اهمیت وبلاگ نویسی تاکید کرد: باید اطلاعات و آگاهی های دینی، ارزشی و معیارهای توحیدی خود را تقویت کرده و هریک به عنوان پیامبر روزگار خود عمل کنیم و هر وبلاگ نویس می تواند نقش پیامبری را در روزگار خود به عهده بگیرد.
رامین افزود: اگر وبلاگ نویسی در دست اهلش قرار بگیرد سرمایه ارزشمندی است که می تواند پاکی و صداقت را در جهان ترویج دهد.
همچنین در ادامه همایش خاکریز شیشه ای، "مهدی بوترابی" مدیر پرشین بلاگ اظهار داشت: در جامعه وبلاگ نویسان، وبلاگ های مرتبط با موضوع دفاع مقدس کم است و بلاگرها باید همت کنند که یادداشت هایی را به این موضوع اختصاص دهند.
در ادامه این همایش از سه وبلاگ "شهید من"، "جهاد مقدس" و بچه های قلم" به عنوان سه وبلاگ برتر عرصه مقاومت تقدیر به عمل آمده و لوح های تقدیری نیز به آنها اهدا شد.
همچنین مسوول روابط عمومی موسسه خيريه حمايت از كودكان سرطانی (محک) براي آشنايی بيشتر وبلاگ نويسان با فعاليت های اين موسسه توضیحاتی ارایه کرد.

/ 0 نظر / 6 بازدید