وبلاگ‌نويسی قرآنی سرفصل تازه‌ای در برنامه‌های قرآنی كشور است

ایکنا - برپايی جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی تذكری بجا و پيام مناسبی است برای مسئولان و سياستگزاران كشور تا به فكر ايجاد سرفصل ويژه‌ای برای برنامه‌های قرآنی كشور باشند.
دكتر «ساری» مدير شبكه قرآن سيما در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، ضمن بيان مطلب فوق تصريح كرد: برگزاری جشنواره بين‌المللی وبلاگ‌نويسی قرآنی ابتكار بسيار جالبی در راستای ترويج فرهنگ قرآنی در داخل و خارج كشور است.
وی از وبلاگ به عنوان رسانه‌‌ای كوچك اما با قابليت‌ و ظرفيت‌های بالا نام برد و گفت: رسانه‌ها به‌ويژه در سال‌های اخير نقش بسيار مهمی در پيگيری اهداف و آرمان‌های يك ملت دارند و در كشور ما نيز می‌توان از آن به عنوان يك كاركرد ايدئولوژيك در خدمت دين و توسعه و ترويج فرهنگ و معارف اسلامی استفاده كرد.

ساری افزود: باتوجه به گسترش و قابليت‌های اين رسانه‌ها و توسعه‌ای كه در سطح دنيا دارند، برگزاری جشنواره بين‌المللی وبلاگ نويسی قرآنی گامی مهم و ابتكار جديدی در جهت خدمت به دين و به‌ويژه قرآن محسوب می‌شود. مدير شبكه قرآن سيما در ادامه اظهار كرد: اين جشنواره بين‌المللی قرآنی می‌تواند به‌عنوان راهنما و عامل مهمی در جهت‌گيری بلاگر‌هايی از سراسر دنيا باشد كه علاقه‌مند به فعاليت در عرصه دينی و يا قرآنی هستند البته اين امر منوط به پيگيری‌های جدی در ادامه اين جشنواره است.

وی در مورد نقش شبكه قرآن سيما در برپايی اين جشنواره بين‌المللی گفت: شبكه قرآن سيما در سياستگزاری اين جشنواره و نيز انعكاس اخبار، رويدادها و فعاليت‌های صورت گرفته در راستای برگزاری اين جشنواره با برگزار كنندان آن همكاری داشته است.
ساری تصريح كرد: بخش عمده فعاليت اين شبكه در راستای برپايی اين جشنواره در عرصه تبليغ تعريف شده و تبليغات داخلی و خارجی را از طريق شبكه‌های مختلف سيما بر عهده گرفته است.
وی در ادامه به مشكلات تبليغات در سطح بين‌المللی اشاره و اظهار كرد: امكانات تبليغی در خارج از كشور بسيار محدود و در عين حال پرهزينه است و باتوجه به اينكه وبلاگ نويسی درداخل كشور پررونق است و از مخاطبان زيادی برخوردار است انتظار می‌رود كه تعداد شركت كنندگان داخلی بيشتر از شركت كنندگان خارجی باشد.
مدير شبكه قرآن سيما افزود: ظرفيت‌ها و قابليت‌های مناسبی در زمينه وبلاگ‌نويسی در كشور وجود دارد ولی متأسفانه مسئولان زياد به اين جنبه توجه نكرده‌اند

وی در ادامه گفت: شايد جشنواره بين‌المللی وبلاگ نويسی قرآنی تذكری بجا برای مسئولان و سياستگزاران كشور باشد تا سرفصل ويژه‌ای برای برنامه‌های قرآنی در حوزه فعاليت خود ايجاد كنند.

ساری در ادامه از رسانه‌های نوين از جمله اينترنت و وبلاگ به عنوان ابزار مهمی در پيگيری نشر و توسعه اهداف كشور به ويژه در زمينه توليد و بازتوليد ارزش‌های جامعه نام برد.

وی در مورد برنامه‌های شبكه قرآن سيما در زمينه معرفی و يا آموزش وبلاگ و وبلاگ‌نويسی در راستای برگزاری اين جشنواره گفت: به‌طور مشخص برنامه خاصی در اين زمينه تهيه نشده است زيرا منتظر بوديم تا اين جشنواره به مراحل عملی‌تر برسد و با توجه به اينكه تاكنون استقبال بسيار خوبی از آن به‌عمل آمده است ويژه‌برنامه‌هايی را در راستای انعكاس اخبار آن خواهيم داشت.

ساری همچنين از پخش توليد برنامه‌هايی در زمينه معرفی وبلاگ‌های برتر قرآنی و بلاگر‌های برگزيده و بحث‌های كارشناسی در زمينه علوم ارتباطات نويد داد و يادآور شد: بايد با تدابيری درست ارزش‌گذاری دقيق و بهره برداری مناسبی از اين جشنواره به‌عمل آيد و بايد نتايج آن را در سال‌های آتی دنبال كرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید