ایرانیان همچنان پیشگامان دنیای وبلاگ نویسی هستند


استفاده مداوم وبلاگ نویسان فارسی زبان از سرویس ها و ابزار های وبلاگ نویسیی خارجی باعث شده است تا اکثر این سایتها، زبان فارسی را بصورت رسمی به سرویس خود اضافه کنند.

سال گذشته سرویس وبلاگ وردپرس زبان فارسی را به زبان های قابل انتخاب در بخش قالب ها و پنل مدیریتی این سرویس اضافه کرد و امسال نیز سرویس وبلاگ بلاگر - که متعلق به کمپانی گوگل میباشد - زبان فارسی را به پنل مدیریتی این سرویس اضافه کرد و قالب هایی با قابلیت راست چین بودن برای زبان فارسی ارائه کرد.

همچنین سایت تازه تاسیس ReadBurner که نشان دهنده تعداد یادداشت های به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران در محیط گوگل ریدر میباشد، زبان فارسی را بعنوان چهارمین زبان این سایت در کنار زبان های انگلیسی، فرانسوی و اسپانیولی اضافه کرد.

سرویس وبلاگ nireblog نیز در حال عرضه امکانات وبلاگ نویسی فارسی میباشد که در آدرس nireblog.com/fa قابل دسترسی است. این سایت از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای سرویس خود استفاده میکند.

سرویس وبلاگ blog.com نیز بخش فارسی خود را برای جذب مخاطبان فارسی زبان در آدرس ir.blog.com راه اندازی کرده است. این سایت امکانات ساده ای جهت راه اندازی یک وبلاگ استاندارد را برای شما فراهم میکند.

زبان فارسی از همان ابتدای ظهور وبلاگ ها، همواره یکی از زبان های قوی در عرصه وب بوده است و سرویس های خارجی به دنبال جذب این مجموعه عظیم از کاربران هستند تا بازار قویتری برای خود ایجاد نمایند.

اما علت واقعی فعالیت پررنگ کاربران ایرانی در محیط مجازی وب ، کمی جدا از علاقه مندی محض به تکنولوژی است و شاید بتوان دلیل عمده آنرا  وجود محدودیت های فرهنگی و اجتماعی در جامعه فارسی زبانان دانست.

/ 0 نظر / 15 بازدید